Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Poznaniu

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
29 czerwca 2020
Żołnierskie pożegnania i przywitania
29 czerwca 2020 roku pożegnaliśmy podoficera kończącego służbę wojskową oraz przywitaliśmy podoficera, który rozpoczął pełnienie służby w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych.

Takie bywają żołnierskie koleje losu.  W poniedziałkowe przedpołudnie w Sali Tradycji pożegnaliśmy chorążego Marcina Zajdowskiego, który podjął niełatwą decyzję o zakończeniu swojej dwudziestokilkuletniej przygody z wojskiem.

Żegnany podoficer pełnił służbę w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych od momentu jej powstania, na różnych stanowiskach służbowych. Komendant Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych st. chor. sztab. Paweł Urbański w imieniu własnym oraz żołnierzy i pracowników Szkoły podziękował Żegnanemu za wysoki poziom zaangażowania w realizację powierzonych zadań oraz złożył mu życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Żołnierze kończą służbę wojskową ale są też i tacy, którzy ją rozpoczynają, bądź są na jej początkowym etapie. To taka żołnierska wymiana pokoleń. W trakcie drugiej części poniedziałkowej uroczystości powitaliśmy kpr. Karola Nyczkę, który rozpoczął pełnienie służby w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych. W trakcie uroczystości nowy podoficer otrzymał z rąk komendanta Oznakę Rozpoznawczą SPWLąd oraz Kodeks Honorowy Żołnierza Zawodowego Wojska Polskiego.

Pożegnanie podoficera kończącego służbę wojskową oraz przywitanie żołnierza rozpoczynającego służbę w Szkole odbyło się w obecności pocztu sztandarowego Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych.

Tekst i foto: chor. Andrzej Kędzierski

Dołączona galeria zdjęć: Żołnierskie pożegnania i przywitania

Zobacz więcej w galerii: Żołnierskie pożegnania i przywitania
generuj pdf
go-up
Kontakt

Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Poznaniu
Wojska Polskiego 86/90
60-628 Poznań
tel. 261575070
fax. 261575244
spwl@ron.mil.pl

    
  • BIP