Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Poznaniu

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
28 lipca 2020
Wizyta podoficera MCE Sił Sojuszniczych USA
W Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych z wizytą przebywał SGM James T. Card najwyższy rangą podoficer wysuniętego stanowiska dowodzenia 1 Dywizji Kawalerii USA.

Amerykańska dywizja stacjonuje na co dzień w Fort Hood w Teksasie. Jej wysunięte stanowisko dowodzenia znajduje się w Poznaniu przy ul. Bukowskiej.

W czerwcu bieżącego roku miało miejsce uroczyste przekazanie dowodzenia Wysuniętym Dowództwem Dywizyjnym Armii Stanów Zjednoczonych. Nowym dowódcą wyznaczony został gen. bryg. Brett G. Sylvia, zastępca dowódcy 1. Dywizji Kawalerii USA a najwyższym rangą podoficerem SGM James T. Card.

Wizyta podoficera Mission Command Element Sił Sojuszniczych USA, odbyła się w ramach współpracy międzynarodowej w resorcie obrony narodowej a jej celem było nawiązanie współpracy z wojskami sojuszniczymi stacjonującymi w Poznaniu.

W trakcie spotkania z komendantem Szkoły st. chor. sztab. Pawłem Urbańskim, SGM James T. Card zapoznał się z zadaniami i strukturą największej szkoły podoficerskiej w Siłach Zbrojnych RP.

Spotkanie komendanta Szkoły z podoficerem MCE Sił Sojuszniczych USA odbyło się w przyjacielskiej atmosferze. Obaj podoficerowie w 2018 roku ukończyli kurs podoficerski w prestiżowej United States Army Sergeants Major Academy w Teksasie.

Tekst i foto: chor. Andrzej Kędzierski

generuj pdf
go-up
Kontakt

Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Poznaniu
Wojska Polskiego 86/90
60-628 Poznań
tel. 261575070
fax. 261575244
spwl@ron.mil.pl

    
  • BIP