Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Poznaniu

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
15 września 2020
Pożegnanie i przywitanie podoficerów
15 września 2020 roku w Sali Tradycji pożegnaliśmy podoficera odchodzącego ze Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych oraz powitaliśmy podoficerów rozpoczynających służbę w Szkole.

Ceremonia rozpoczęła się od złożenia meldunku komendantowi Szkoły st. chor. sztab. Pawłowi Urbańskiemu. Po chwili  wprowadzony został sztandar Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych.

W pierwszej części uroczystości odbyło się pożegnanie mł. chor. Pawła Zemlika, który dalszą służbę wojskową pełnił będzie w innej jednostce wojskowej. Komendant Szkoły w imieniu własnym oraz żołnierzy i pracowników Szkoły podziękował Żegnanemu za wysoki poziom zaangażowania w realizację powierzonych zadań oraz złożył mu życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Po przemówieniu komendanta, żegnany podoficer dokonał wpisu w Księdze Pamiątkowej  Szkoły.

W drugiej części ceremonii odbyło się przywitanie plut. Damiana Matusza i kpr. Justyny Tkacz.  Podoficerowie, którzy  rozpoczynają służbę w Szkole  Podoficerskiej Wojsk Lądowych otrzymali z rąk komendanta, Oznakę Rozpoznawczą Szkoły oraz Kodeks Honorowy Żołnierza Zawodowego Wojska Polskiego.

Tekst i foto: chor. Andrzej Kędzierski

Dołączona galeria zdjęć: Pożegnanie i przywitanie podoficerów

Zobacz więcej w galerii: Pożegnanie i przywitanie podoficerów
generuj pdf
go-up
Kontakt

Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Poznaniu
Wojska Polskiego 86/90
60-628 Poznań
tel. 261575070
fax. 261575244
spwl@ron.mil.pl

    
  • BIP