Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Poznaniu

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
25 września 2020
Otrzymali akty mianowania
W Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych odbyło się wręczenie aktów mianowania na stopień kaprala rezerwy.

Prawie wszystkie państwa świata zdają sobie sprawę z konieczności posiadania rezerw, które w razie potrzeby mogą wspomóc armię zawodową podczas klęsk żywiołowych, ewakuacji ludności i innych sytuacji kryzysowych, a przede wszystkim na wypadek wojny. Rezerwę stanowią byli żołnierze zwolnieni ze służby wojskowej oraz osoby, które nie były w wojsku, a przeszły kwalifikację wojskową, po której zostały ujęte w ewidencji.

W dniach 21-24 września 2020 roku w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych słuchacze kursu przeszkalania kadr rezerwy kończyli szkolenie na podoficera rezerwy. Szkolenie zostało przerwane w marcu 2020 roku w związku z pandemią COVID – 19. W ramach dokończenia przerwanego kursu rezerwiści poddani zostali m.in. egzaminowi na pierwszy stopień podoficerski.

25 września 2020 roku w Sali Tradycji odbyło się wręczenie aktów mianowania na stopień kaprala rezerwy dla tych rezerwistów, którzy zdali egzamin podoficerski. W trakcie piątkowej uroczystości akty mianowania otrzymali również studenci – ochotnicy objęci programem Legii Akademickiej.

Wręczenie aktów mianowania odbyło się w obecności sztandaru Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych.

Tekst i foto: chor. Andrzej Kędzierski

Dołączona galeria zdjęć: Otrzymali akty mianowania

Zobacz więcej w galerii: Otrzymali akty mianowania
generuj pdf
go-up
Kontakt

Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Poznaniu
Wojska Polskiego 86/90
60-628 Poznań
tel. 261575070
fax. 261575244
spwl@ron.mil.pl

    
  • BIP