Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Poznaniu

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
14 maja 2021
Kolejni podoficerowie zasilili szeregi armii
14 maja 2021 roku w Sali Tradycji Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych miała miejsce promocja kandydatów na podoficerów w grupie osobowej rozpoznania i zakłóceń elektronicznych.

Rozpoznanie, przeciwdziałanie elektroniczne oraz obrona elektroniczna mają istotne znaczenie i wywierają olbrzymi wpływ na współczesne pole walki, eliminując lub ograniczając skuteczność skomplikowanych systemów uzbrojenia przeciwnika.

Kurs kandydatów na podoficerów w grupie osobowej rozpoznania i zakłóceń elektronicznych rozpoczął się na początku września ubiegłego roku. Szkolenie podstawowe oraz szkolenie bazowe odbywało się w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych natomiast zajęcia specjalistyczne kadeci odbywali w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu. Zwieńczeniem szkolenia podoficerskiego był egzamin na podoficera, przed którym kadeci odbyli praktyki dowódcze w jednostkach wojskowych.

Promocja na pierwszy stopień podoficerski oraz wręczenie świadectw ukończenia Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych odbyła się w Sali Tradycji Szkoły. Akty mianowania na pierwszy stopień podoficerski wręczył kadetom pełniący obowiązki komendanta Szkoły Podoficerskiej - st. chor. sztab. Piotr Maciejewski.

Wojskową asystę uroczystości stanowili trębacze Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania oraz Poczet Sztandarowy Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych.

W trakcie uroczystości absolwenci kursu złożyli uroczyste ślubowanie podoficerskie, po którym błogosławieństwa udzielili im kapelani wyznania rzymskokatolickiego i ewangelickiego.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości absolwenci kursu podoficerskiego otrzymali pamiątkowe Certyfikaty poświadczające odbycie przez nich szkolenia w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu.

Tekst i foto: chor. Andrzej Kędzierski

generuj pdf
go-up
Kontakt

Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Poznaniu
Wojska Polskiego 86/90
60-628 Poznań
tel. 261575070
fax. 261575244
spwl@ron.mil.pl

    
  • BIP