Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Poznaniu

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
20 marca 2020
Promocja kadetów kursu muzyków
20 marca 2020 roku kadeci kursu muzyków orkiestr wojskowych otrzymali akty mianowania na pierwszy stopień podoficerski.

Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych jako jedyna w Wojsku Polskim kształci żołnierzy na potrzeby korpusu podoficerskiego w grupie osobowej orkiestr i zespołów estradowych. Promowani na stopień kaprala to absolwenci szkół muzycznych drugiego stopnia w zakresie gry na instrumencie muzycznym.

Muzycy rozpoczęli szkolenie na początku września ubiegłego roku. W pierwszym jego okresie przechodzili szkolenie typowo wojskowe ucząc się m.in. regulaminów, musztry, strzelania, budowy i zasad eksploatacji sprzętu wojskowego. Po złożeniu przysięgi wojskowej zajęcia ze szkolenia wojskowego przeplatane były zajęciami związanymi z grą na instrumentach muzycznych. Kadeci spędzali wiele godzin na wszelkiego rodzaju próbach ćwicząc m.in. grę w marszu, władanie buławą czy też musztrę paradną. W trakcie szkolenia odbyli też dwutygodniowe praktyki w orkiestrach wojskowych. Podsumowaniem szkolenia muzyków w Szkole Podoficerskiej były egzaminy na podoficera.

Ceremonia wręczenia aktów mianowani i świadectw ukończenia Szkoły Podoficerskiej odbyła się w Sali Tradycji Szkoły. Akty mianowania na pierwszy stopień podoficerski wręczył kadetom komendant Szkoły Podoficerskiej Wojsk Ladowych st. chor. sztab. Paweł Urbański.

Podczas szkolenia w Szkole Podoficerskiej, pomimo ogromnej ilości wszelkiego rodzaju zajęć zarówno wojskowych jak i specjalistycznych kadeci potrafili znaleźć czas na liczne koncerty. W grudniu ub. r. dali m.in. koncert i przygotowali przedstawienie dla małych pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Teraz muzycy trafią do orkiestr wojskowych rozlokowanych na terenie całego kraju.

Powodzenia!!!

Tekst i foto: chor. Andrzej Kędzierski

 

Dołączona galeria zdjęć: Promocja kadetów kursu muzyków

Zobacz więcej w galerii: Promocja kadetów kursu muzyków
generuj pdf
go-up
Kontakt

Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Poznaniu
Wojska Polskiego 86/90
60-628 Poznań
tel. 261575070
fax. 261575244
spwl@ron.mil.pl

    
  • BIP