Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Poznaniu

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
28 lutego 2020
Egzaminy na kurs podoficerski
W dniach 24- 28 lutego 2020 roku w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych odbywało się postępowanie kwalifikacyjne na kurs podoficerski dla żołnierzy z korpusu szeregowych zawodowych.

Przez kilka dni kandydaci i kandydatki na podoficerów rywalizowali o miejsca przygotowane dla nich  na kursie. Egzaminy miały za zadanie wyłonić najlepszych kandydatów na podoficerów, którzy rozpoczną szkolenie w poznańskiej Szkole Podoficerskiej. Szeregowi zawodowi przybyli na egzaminy do największej szkoły podoficerskiej w Siłach Zbrojnych RP z jednostek rozlokowanych na terenie całego kraju.

W pierwszym dniu postępowania kwalifikacyjnego kandydaci na podoficerów poddani zostali sprawdzianowi wiedzy teoretycznej, obejmującej regulaminy, szkolenie ogniowe, dyscyplinę wojskową, wiedzę o Polsce i świecie oraz język angielski.

Przez kolejne dni żołnierze zaliczali konkurencje z wychowania fizycznego - weryfikujące ich predyspozycje z dyscyplin siłowych, szybkościowych oraz wytrzymałościowych - sprawdzeni zostali też z umiejętności praktycznych ze szkolenia ogniowego, taktycznego, regulaminów i musztry.

W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej będącej ostatnim etapem egzaminu wstępnego poszczególne podkomisje egzaminacyjne oceniały predyspozycje i motywacje kandydatów do rozpoczęcia kursu podoficerskiego.

Postepowanie egzaminacyjne zakończyło się w piątek 28 lutego 2020 roku, kiedy to komendant Szkoły st. chor. sztab. Paweł Urbański odczytał końcowe wyniki egzaminów.

Przyjętym na kurs podoficerski gratulujemy!!!

Tekst i foto: chor. Andrzej Kędzierski

 

Dołączona galeria zdjęć: Egzaminy na kurs podoficerski

Zobacz więcej w galerii: Egzaminy na kurs podoficerski
generuj pdf
go-up
Kontakt

Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Poznaniu
Wojska Polskiego 86/90
60-628 Poznań
tel. 261575070
fax. 261575244
spwl@ron.mil.pl

    
  • BIP