Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Poznaniu

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
20 listopada 2020
Wojny wygrywa rezerwa…
W Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych odbyło się wręczenie aktów mianowania na stopień kaprala rezerwy.

Rezerwę stanowią byli żołnierze zwolnieni ze służby wojskowej oraz osoby, które nie były w wojsku, a przeszły kwalifikację wojskową, po której zostały ujęte w ewidencji. Z konieczności posiadania rezerw zdaje sobie sprawę każde państwo świata.

20 listopada 2020 roku zakończył się kurs przeszkalania kadr rezerwy na potrzeby korpusu podoficerskiego o specjalnościach: ratownik medyczny, administracji, kadrowej, dowódczo – zmechanizowanej.

Słuchacze kursu przeszkalania kadr rezerwy rozpoczęli szkolenie na początku drugiego tygodnia września. Po zakończeniu szkolenia ogólnego, które odbywało się w Szkole Podoficerskiej, szkolenie specjalistyczne rezerwiści odbywali w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu oraz w Wojskowym Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi.

Po zakończeniu obu części szkolenia i zdaniu egzaminów, rezerwiści odebrali akty mianowania na stopień kaprala rezerwy. Dokumenty wręczył rezerwistom zastępca komendanta Szkoły Podoficerskiej, st. chor. sztab. Piotr Maciejewski a uroczystość odbyła się w Sali Tradycji w asyście pocztu sztandarowego Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych oraz trębacza.

Tekst i foto: chor. Andrzej Kędzierski

Dołączona galeria zdjęć: Wojny wygrywa rezerwa…

Zobacz więcej w galerii: Wojny wygrywa rezerwa…
generuj pdf
go-up
Kontakt

Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Poznaniu
Wojska Polskiego 86/90
60-628 Poznań
tel. 261575070
fax. 261575244
spwl@ron.mil.pl

    
  • BIP