Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Poznaniu

czcionka większa czcionka normalna czcionka mniejsza
18 lutego 2021
Dzień sportu
18 lutego 2021 roku w ramach przedsięwzięć sportowych związanych z „Dniem Sportu Wojskowego” rozegranych zostało szereg konkurencji sportowych z udziałem kadry Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych.

Aktywność fizyczna jest nieodłącznym atrybutem życia człowieka, jednak w czasach pandemii została ona znacznie ograniczona. Tymczasem uprawianie sportu znacznie poprawia funkcjonowanie układu odpornościowego co jest niezwykle istotne zarówno w zapobieganiu, jak i w leczeniu chorób, które mogą zwiększyć ryzyko śmierci wśród osób zakażonych koronawirusem.

Ponadto ruch nie tylko rozwija mięśnie, ale wpływa również na układ krążeniowo-oddechowy oraz podnosi sprawność i wydolność fizyczną oraz przynosi istotne korzyści dla zdrowia psychicznego.

W ramach „Dnia Sportu Wojskowego”, który zorganizowany został na terenie dwóch kompleksów koszarowych przy ul. Wojska Polskiego i ul. Bukowskiej. przeprowadzone zostały biegi na orientację, wielobój sportowy składający się z pięciu konkurencji, mecz w badmintona oraz unihokeja. W tym ostatnim  zmierzyli się ze sobą żołnierze komendy poznańskiego Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych oraz komendy Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych. W duchu sportowej rywalizacji zwycięstwo odniosła drużyna SPWLąd pokonując drużynę CSWL w stosunku 13:11.

Tekst: chor. Andrzej Kędzierski, foto: chor. Andrzej Kędzierski, mł. chor. Rafał Witkowski  

Dołączona galeria zdjęć: Dzień sportu

Zobacz więcej w galerii: Dzień sportu
generuj pdf
go-up
Kontakt

Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Poznaniu
Wojska Polskiego 86/90
60-628 Poznań
tel. 261575070
fax. 261575244
spwl@ron.mil.pl

    
  • BIP