BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
Ochotnicy do NSR rozpoczynają szkolenie
03.02.2020
W Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych odbyło się przyjęcie ochotników na kurs służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych

.

W poniedziałek 3 lutego 2020 roku rozpoczęło się pierwsze z dwóch szkoleń dla żołnierzy służby przygotowawczej do NSR na potrzeby korpusu podoficerskiego, które realizowała będzie Szkoła Podoficerska w 2020 roku.

.

Ochotnicy, którzy zostali przyjęci na kurs w swoim pierwszym dniu w Szkole przeszli przez poszczególne punkty ewidencyjne, zostali przebadani przez lekarza oraz umundurowani. We wtorek  w ramach godzin organizacyjnych zapoznani zostaną z kadrą kierowniczą Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych oraz uzyskają podstawowe informacje o Szkole.

.

Szkolenie  zakończy się z końcem maja tego roku. W tym czasie kadeci odbywać będą szkolenie podstawowe w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu. Ten okres zakończy się egzaminem. Następnie ochotnicy przejdą szkolenie specjalistyczne w centrach szkolenia w zależności od specjalności, w której przyjdzie im się szkolić. Po zakończeniu szkolenia specjalistycznego w centrach, kadeci odbędą tygodniowe praktyki w jednostkach wojskowych.

.

Po przebrnięciu wszystkich etapów szkolenia, zaliczeniu egzaminów po szkoleniu podstawowym i praktyk dowódczych oraz zdaniu egzaminów na podoficera, kadeci otrzymają świadectwa ukończenia Szkoły Podoficerskiej.

.

.

 


.
.
.
Tiekst i foto: chor. Andrzej Kędzierski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych