BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
Żołnierskie koleje losu
30.01.2020
30 stycznia 2020 roku odbyło się uroczyste pożegnanie żołnierza kończącego służbę wojskową oraz przywitanie żołnierza, który rozpoczął pełnienie służby w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych

.

Służba wojskowa kiedyś się zaczyna ale kiedyś też się kończy. W czwartkowe popołudnie w Sali Tradycji pożegnaliśmy młodszego chorążego Jacka Maruta, który zakończył swoją przygodę z wojskiem.

.

Żegnany podoficer przez blisko 25 lat pełnił służbę na różnych stanowiskach służbowych a do Szkoły trafił w 2012 roku. Specjalne podziękowania za bardzo duży wkład pracy i zaangażowanie w codziennej służbie, skierował  do żegnanego podoficera starszy podoficer Sztabu Generalnego WP st. chor. sztab. Sławomir Nastarowicz, który zaszczycił uroczystość swoją obecnością.

.

Żołnierze kończą służbę wojskową ale są też i tacy, którzy ją rozpoczynają, bądź są na jej początkowym etapie. To taka żołnierska wymiana pokoleń. W trakcie drugiej części czwartkowej uroczystości powitaliśmy kpr. Witolda Adamczaka, który przybył do Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych.

.

Życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym  złożył bohaterom uroczystości zastępca komendanta Szkoły starszy chorąży sztabowy Piotr Maciejewski.

.

Pożegnanie podoficera kończącego służbę wojskową oraz przywitanie żołnierza rozpoczynającego służbę w Szkole odbyło się w obecności pocztu sztandarowego Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych.

.

Po zakończeniu części oficjalnej uroczystości wszyscy jej uczestnicy ustawili się do wykonania pamiątkowej fotografii.

.

.

 


.
.
.
Tiekst i foto: chor. Andrzej Kędzierski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych