BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
Mikołajkowy koncert w Centrum Zdrowia Dziecka
05.12.2019
4 grudnia 2019 roku kadeci kursu muzyków orkiestr wojskowych Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych wykonali przedstawienie oraz dali koncert dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie

.

Każdego roku kadeci kursu muzyków w odpowiedzi na zaproszenie Dyrekcji Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” oraz Dyrekcji Zespołu Szkół Specjalnych nr 78 im. Ewy Szelburg – Zarembiny w IPCZD udają się do Warszawy. Tak też uczynili i w tym roku.

.

Tuż przed Mikołajkami kadeci przygotowują przedstawienie mikołajkowo-świąteczne, w trakcie którego dzieci obdarowywane są prezentami. Tradycyjnie główną postacią przedstawienia jest Święty Mikołaj ale dzieci mogą zobaczyć także postacie z innych bajek.

.

W tym roku jedną z pierwszoplanowych postaci był Grinch, który nie lubił świąt. By je storpedować zielony stworek kradł prezenty przeznaczone dla dzieci. Jak to jednak w bajkach bywa, wszystko skończyło się szczęśliwie, prezenty zostały odzyskane i święta mogły się odbyć

.

Podczas przedstawienia aktorom przygrywali pozostali kadeci kursu muzyków, niezaangażowani w grę aktorską.

.

Jak zwykle puentą przedstawienia było ukazanie magii Świąt, jako czasu wewnętrznej przemiany i wybaczenia. Głównemu sprawcy zaginięcia prezentów Grinchowi, winy zostają odpuszczone, sam otrzymuje prezent a później uczestniczy w rozdawaniu prezentów małym pacjentom z Centrum Zdrowia Dziecka.

.

W drugiej części poprzedzonej wręczeniem prezentów - dzieci, rodzice oraz opiekunowie posłuchać mogli kolęd i piosenek świątecznych w wykonaniu kadetów.

.

Bajkowa opowieść oraz kolędy sprawiły, że dzieci choć na chwilę mogły oderwać się od codziennych zmartwień.

.

.

 


.
.
.
Tekst i foto: chor. Andrzej Kędzierski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych