BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
Wizyta delegacji Sił Zbrojnych Ukrainy
05.12.2019
W dniach 1-5 grudnia 2019 roku w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych przebywała delegacja żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy

.

Kilkunastoosobową delegację żołnierzy ukraińskich powitał w Szkole komendant st. chor. sztab. Paweł Urbański.

.

Wizyta odbyła się w ramach programu doskonalenia edukacji obronnej NATO DEEP (Defence Education Enhancement Programme). Program ten jest realizowany na potrzeby krajowe oraz w ramach wspierania celów określonych w dwustronnych programach współpracy partnerskiej między NATO a poszczególnymi krajami partnerskimi. Wizyta obejmowała m.in. kwestie dotyczące procedur organizacji procesu edukacyjnego oraz zasad naboru do szkół podoficerskich.

.

W trakcie pobytu w Poznaniu przedstawiciele Sił Zbrojnych Ukrainy zapoznani zostali z bazą szkoleniową oraz warunkami bytowymi w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych. Żołnierze ukraińscy odwiedzili salę tradycji Szkoły, gdzie zapoznani zostali z tradycjami i symboliką największej szkoły podoficerskiej w Siłach Zbrojnych  RP. Goście z Ukrainy mieli okazję przyjrzeć się też szkoleniu prowadzonemu przez instruktorów Szkoły Podoficerskiej.

.

.


.
.
.
Tekst: chor. Andrzej Kędzierski, Foto: chor. Andrzej Kędzierski, mł. chor. Paweł Woźniak


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych