BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
Zakończenie kursu dla żołnierzy służby przygotowawczej do NSR
25.10.2019
25 października 2019 roku zakończyło się szkolenie dla żołnierzy służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych na potrzeby korpusu podoficerskiego

.

W Sali Tradycji w obecności sztandaru Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych żołnierze służby przygotowawczej do NSR otrzymali świadectwa ukończenia Szkoły Podoficerskiej oraz akty mianowania na stopień starszego szeregowego.

.

Słuchacze kursu rozpoczęli szkolenie z początkiem lipca 2019 roku. Kurs obejmował szkolenie podstawowe w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych oraz szkolenie specjalistyczne, które w zależności od specjalności, realizowane było w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu oraz w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

.

Po zakończeniu szkolenia specjalistycznego w centrach, kadeci odbywali tygodniowe praktyki w jednostkach wojskowych. Czteromiesięczny kurs zakończył się egzaminem na podoficera.

.

Akty mianowania na stopień starszego szeregowego oraz świadectwa ukończenia Szkoły Podoficerskiej żołnierze NSR otrzymali z rąk komendanta Szkoły st. chor. sztab. Pawła Urbańskiego.

.

Po odbyciu ćwiczeń rotacyjnych w jednostkach wojskowych, absolwenci kursu podoficerskiego mogą zostać mianowani na stopień kaprala.

.

.


.
.
.


Tekst i foto: chor. Andrzej Kędzierski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych