BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
Pożegnanie podoficera
23.08.2019
23 sierpnia 2019 roku odbyło się pożegnanie żołnierza kończącego służbę wojskową w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych

.

Uroczystość pożegnania st. chor. sztab. Mariusza Skoryny kończącego służbę w Szkole, odbyła się w Sali Tradycji, w obecności sztandaru Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych.

.

Żegnany podoficer służbę wojskową rozpoczął w 1993 roku jako kadet Szkoły Chorążych Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Po ukończeniu Szkoły Chorążych pełnił obowiązki na stanowisku dowódcy plutonu czołgów w Wyższej Szkole Oficerskiej w Poznaniu a następnie w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu na stanowisku kierownika grupy - starszego instruktora. Służbę w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych  pełnił od  lipca 2004 roku na stanowisku dowódcy kursu.

.

W trakcie pożegnania życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym oraz podziękowania za wysoki poziom zaangażowania w realizację powierzonych zadań, złożył Żegnanemu komendant Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych st. chor. sztab. Paweł Urbański. Dalszą służbę wojskową chorąży Skoryna pełnił będzie w 12. Wielkopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

.

Pożegnanemu podoficerowi życzymy samych sukcesów na kolejnym stanowisku służbowym, w nowej jednostce wojskowej!

.

.

 


.
.
.

Tekst i foto: chor. Andrzej Kędzierski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych