BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
Żołnierskie pożegnania
29.07.2019
29 lipca 2019 roku w Sali Tradycji Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu odbyło się uroczyste pożegnanie trzech podoficerów

.

Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku, który przyjął komendant Szkoły Podoficerskiej Wojsk Ladowych st. chor. sztab. Paweł Urbański. Na komendę dowódcy uroczystości chor. Karola Krycha, do Sali Tradycji wprowadzony został Sztandar Szkoły Podoficerskiej.

.

Po odczytaniu przebiegu służby, rozkazów oraz wręczeniu wyróżnień, żegnani żołnierze zabrali głos, dokonali wpisów w Księdze Pamiątkowej oraz ustawili się wraz z komendantem do pamiątkowej fotografii na tle pocztu sztandarowego Szkoły. Komendant w imieniu własnym oraz żołnierzy i pracowników Szkoły podziękował żegnanym podoficerom za wysoki poziom zaangażowania w realizację powierzonych zadań oraz złożył im życzenia wszelkiej pomyślności zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym.

.

Służbę w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych zakończyli: mł. chor. Marcin Rudziński, który dalszą  służbę wojskową pełnił będzie w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu oraz sierż. Ireneusz Sosik, który wyznaczony został na kolejne stanowisko służbowe w Komendzie Portu Wojennego w Gdyni. Służbę wojskowa zakończył mł. chor. Marcin Rejek.

.

Poniedziałkowa uroczystość zakończyła się wykonaniem wspólnego zdjęcia.

.

Drodzy podoficerowie życzymy Wam samych sukcesów na nowej drodze życia zarówno służbowego jak i prywatnego!

.

.

 


.
.
.
Tekst: chor. Andrzej Kędzierski, Foto: st. chor. Piotr Lubiński


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych