BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
Węgierscy podoficerowie z wizytą w SPWLąd
29.06.2019
W dniach 28-29 czerwca 2019 roku w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych przebywała delegacja żołnierzy z węgierskiej szkoły podoficerskiej

.

W składzie węgierskiej delegacji znaleźli się: CSM Sandor Asztalos oraz CSM Tomas Zsiros podoficerowie z Magyar Honvédség Altiszti Akadémia znajdującej się w miejscowości Szentendre. W Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych delegację węgierskich podoficerów powitał komendant st. chor. sztab. Paweł Urbański.

.

Celem dwudniowej wizyty Węgrów była wymiana doświadczeń w obszarze działalności szkoleniowej i edukacyjnej szkół podoficerskich wojsk lądowych. Węgierscy żołnierze zapoznali się ze strukturą oraz bazą szkoleniową poznańskiej szkoły podoficerskiej.

.

W trakcie swej wizyty Węgrzy odwiedzili salą tradycji Szkoły, gdzie zapoznani zostali z tradycjami i symboliką największej szkoły podoficerskiej w Siłach Zbrojnych  RP. Zainteresowanie naszych węgierskich sojuszników SPWLąd wynika z faktu, że już niebawem na Węgrzech ma powstać szkoła podoficerska na wzór polskich szkół podoficerskich.

.

To już drugie takie spotkanie węgierskich podoficerów z ich polskimi odpowiednikami bowiem w listopadzie ubiegłego roku delegacja polskich podoficerów, na czele  z komendantem SPWLąd przebywała z wizytą na Węgrzech.

.

W sobotę 29 czerwca podoficerowie z Węgier wzięli udział w uroczystych obchodach 15 – lecia Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych. 

.

.

 


.
.
.
Tekst: chor. Andrzej Kędzierski, Foto: st. chor. sztab. Artur Deneka, st. sierż. Paweł Woźniaki


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych