BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
Pożegnanie ze Szkołą Podoficerską
19.06.2019
19 czerwca 2019 roku pożegnaliśmy mł. chor. Grzegorza Robakowskiego kończącego służbę w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych

.

Pożegnanie podoficera odbyło się w trakcie porannego uroczystego apelu. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia meldunku komendantowi Szkoły st. chor. sztab. Pawłowi Urbańskiemu. Na komendę dowódcy uroczystości st. chor. sztab. Macieja Nowickiego przed front szyku pododdziałów Szkoły wystąpił mł. chor. Grzegorz Robakowski. Komendant Szkoły podziękował Żegnanemu za służbę w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych  oraz w imieniu całej społeczności Szkoły złożył chorążemu Robakowskiemu życzenia dalszych sukcesów w służbie i pracy, w nowej jednostce wojskowej.

.

Młodszy chorąży Grzegorz Robakowski służbę wojskową rozpoczął w 1991 roku w 9. Ośrodku Szkolenia Specjalistów Czołgowych w Ostrowie Wielkopolskim.  W latach 2003/2004 brał udział w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Libanie. W listopadzie 2004 roku rozpoczął służbę w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu na stanowisku dowódcy obsługi kompanii remontowej a następnie starszego operatora oraz instruktora w kompanii zabezpieczenia szkolenia.

.

Służbę w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych młodszy chorąży Grzegorz Robakowski rozpoczął 7 października 2013 roku, jako starszy instruktor Zespołu Uzbrojenia i Sprzętu Wojskowego.

.

Dalszą służbę pożegnany podoficer pełnił będzie w poznańskim Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych.

.

.


.
.
.


Tekst i foto: chor. Andrzej Kędzierski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych