BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
Piknik Militarny w Kaliszu
17.06.2019
W dniach 15 - 16 czerwca 2019 roku w Kaliszu odbył się XVII Piknik Militarny zorganizowany przez Muzeum Techniki i Uzbrojenia Wojskowego w Kaliszu oraz Stowarzyszenie Strzeleckie Bellona

.

Piknik rozpoczął się o godzinie 13 koncertem orkiestry wojskowej z Torunia. W programie dwudniowej imprezy znalazły się m.in. wystawa statyczna pojazdów wojskowych, pokazy dynamiczne wybranych pojazdów, tank crush czyli demolka samochodów osobowych przez pojazdy gąsienicowe, pokazy dynamiczne wybranych pojazdów, pokaz grupy ASG z wykorzystaniem pojazdów wojskowych.W trakcie pikniku jego uczestnicy mogli odbyć krótką przejażdżkę pojazdami wojskowymi.

.

Współorganizatorem tego cyklicznego wydarzenia była Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kaliszu, gdyż jednym z głównych celółw tego wydarzenia plenerowego była promocja służby wojskowej w środowisku cywilnym..

.

W Pikniku udział wzięli żołnierze Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych. Na stoisku promocyjnym wystawionym przez Szkołę wszyscy ci, którzy wybrali się na piknik, mogli zasięgnąć informacji o Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych, jej historii i dziedziczonych tradycjach, zasadach naboru do niej czy też o przebiegu szkolenia w największej szkole podoficerskiej w Siłach Zbrojnych RP.

.

.

 


.
.
.

Tekst: chor. Andrzej Kędzierski, mł. chor. Krzysztof Gaweł, Foto: mł. chor. Krzysztof Gaweł


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych