BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
Żołnierze NSR zakończyli szkolenie
31.05.2019
Zakończyło się pierwsze z dwóch szkoleń dla żołnierzy służby przygotowawczej do NSR na potrzeby korpusu podoficerskiego, które realizuje Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w 2019 roku

.

31 maja 2019 roku żołnierze służby przygotowawczej do NSR otrzymali świadectwa ukończenia Szkoły Podoficerskiej oraz akty mianowania na stopień starszego szeregowego. Uroczystość w obecności sztandaru Szkoły odbyła się w Sali Tradycji a poprowadził ją st. chor. sztab. Artur Deneka.

.

Kadeci rozpoczęli kurs podoficerski z początkiem lutego 2019 roku. Szkolenie podstawowe, które zakończyło się egzaminem, odbyli w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu, szkolenie specjalistyczne w zależności od specjalności, realizowali w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu oraz w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu. Po zakończeniu szkolenia specjalistycznego w centrach, kadeci odbyli tygodniowe praktyki w jednostkach wojskowych. Czteromiesięczny kurs zakończył się egzaminem na podoficera.

.

Akty mianowania na stopień starszego szeregowego oraz świadectwa ukończenia Szkoły Podoficerskiej żołnierze NSR otrzymali z rąk st. chor. sztab. Pawła Andrzejewskiego, pełniącego w tym dniu obowiązki komendanta Szkoły.

.

Po odbyciu ćwiczeń wojskowych w wymiarze co najmniej siedmiu dni, bohaterowie przedpołudniowej, piątkowej uroczystości mogą zostać mianowani na pierwszy stopień podoficerski – kaprala. 

.

Absolwentów  SPWLąd zapraszamy na ćwiczenia rotacyjne i być może już wkrótce powitamy ich w korpusie podoficerskim.

.

.

 


.
.
.

Tekst: chor. Andrzej Kędzierski, Foto: mł. chor. Krzysztof Gaweł


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych