BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
Pożegnanie ze Szkołą
14.05.2019
14 maja 2019 roku kadra i pracownicy RON Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych pożegnali żołnierza odchodzącego do służby w innej jednostki wojskowej

.

Uroczystość pożegnania podoficera rozpoczęła się od złożenia meldunku, który  przyjął st. chor. sztab. Jacek Staniszewski. Na komendę dowódcy uroczystości st. chor. sztab. Mariusza Skoryny, do Sali Tradycji wprowadzony został Sztandar Szkoły Podoficerskiej.

.

Młodszy chorąży Krzysztof Schalotte służbę wojskową rozpoczął w 1997 roku w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce. Kolejne 10 lat pełnił służbę w dywizjonie Pomocniczych Jednostek Pływających Komendy Portu Wojennego w Helu na stanowisku marynarza a następnie instruktora. Od lipca 2007 roku wykonywał obowiązki na stanowisku podoficera sztabowego w 35. Składnicy MPS w Dębogórzu a następnie na stanowisku podoficera w Centralnej Składnicy Marynarki Wojennej w Gdyni.  

.

Po dwóch latach służby w Regionalnej Bazie Logistycznej w Wałczu żegnany we wtorkowe przedpołudnie podoficer, trafił do Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu na stanowisko starszego instruktora Zespołu Planowania Dydaktycznego. Na tym stanowisku zakończył służbę w Szkole. Dalszą służbę wojskową mł. chor. Schalotte pełnił będzie w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.

.

Powodzenia Krzysztofie i samych sukcesów w nowym miejscu służby i pracy!

.

.

 


.
.
.

Tekst i foto: chor. Andrzej Kędzierski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych