BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
Działania taktyczne na poligonie
28.03.2019
Zajęcia z taktyki to doskonały sposób na ukształtowanie liderów. Pozwalają sprawdzić wyszkolenie, zgranie oraz predyspozycje dowódcze przyszłych kaprali

.

28 marca 2019 roku na poligonie w Biedrusku odbyły się zajęcia podsumowujące cykl szkolenia taktycznego przyszłych dowódców.  Ich celem było sprawdzenie słuchaczy kursu z zasad działania w zespole ogniowym.

.

W oparciu o zmieniające się warunki terenowe oraz przy wykorzystaniu etatowych i naturalnych środków maskujących, szeregowi zawodowi doskonalili wcześniej nabyte umiejętności taktyczne. W czasie zajęć dowodzili drużyną (sekcją) w różnych sytuacjach taktycznych.

.

Jednym z zagadnień zrealizowanych podczas zajęć było zaplanowanie, zorganizowanie i wykonanie zasadzki.

.

Podczas zajęć słuchacze wykonywali marsz ubezpieczający, podejmując decyzje odpowiednie do sytuacji zaistniałej na potencjalnym polu walki.

.

Zajęcia z taktyki oparte były o dynamiczne działanie żołnierzy w szybko zmieniającej się sytuacji taktycznej, która wymagała inicjatywy od ćwiczących żołnierzy. Przyszli dowódcy musieli reagować na działanie strzelców przeciwnika, działać w terenie otwartym i w lesie.

.

Zdaniem kierownika zajęć mł. chor. Marcina Rudzińskiego cel zajęć został osiągnięty, zajęcia pozwoliły bowiem wychwycić braki w wyszkoleniu taktycznym poszczególnych żołnierzy.

.

.

 


.
.
.

Tekst i foto: chor. Andrzej Kędzierski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych