BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
Rezerwiści odebrali akty mianowania
22.03.2019
22 marca 2019 roku słuchacze kursu przeszkalania kadr rezerwy otrzymali akty mianowania na stopień kaprala rezerwy

.

Zakończył się kurs przeszkalania kadr rezerwy na potrzeby korpusu podoficerskiego o specjalnościach: ratownik medyczny, dowódczo – zmechanizowanej oraz organizacji przeładunków, który rozpoczął się w pierwszej połowie stycznia.

.

W piątek w Sali Tradycji Szkoły Podoficerskiej Wojsk Ladowych odbyła się uroczystość podczas której komendant Szkoły st. chor. sztab. Paweł Urbański wręczył akty mianowania 42 słuchaczom kursu.

.

Okres szkolenia ogólnego rezerwiści realizowali w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu. Szkolenie specjalistyczne żołnierze rezerwy odbywali w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu, Wojskowym Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi oraz Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.

.

Uroczystość wręczenia aktów mianowania odbyła się w obecności sztandaru Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych a poprowadził ją st. chor. sztab. Maciej Nowicki.

.

Komendant Szkoły w słowach skierowanych do rezerwistów pogratulował im zdania wszystkich egzaminów oraz życzył dalszych podoficerskich awansów.

.

Gratulujemy!!!

.

.

 


.
.
.

Tekst i foto: chor. Andrzej Kędzierski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych