BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
Od kadetów dla dzieci
02.03.2019
2 marca 2019 roku kadeci kursu służby przygotowawczej do NSR wzięli udział w akcji charytatywnej na rzecz dzieci niepełnosprawnych

.

W dniach 1 – 3 marca 2019 roku na terenie MTP w Poznaniu podczas XXIII Targów Edukacyjnych, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu zorganizował akcję charytatywną dla podopiecznych Fundacji Na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Nowa Nadzieja” w Kaliszu.

.

Na stoisku udostępnionych było 5 rowerów stacjonarnych. Do udziału w akcji na rzecz dzieci niepełnosprawnych mogły zgłaszać się pięcioosobowe zespoły uczniów ostatnich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, gimnazjalnych ale także policjanci, strażacy, żołnierze.

.

Każdy zespół miał za zadanie przejechanie w ciągu 10 minut jak największej liczby kilometrów. Przejechane kilometry przeliczane były na pieniądze, które przekazane zostały na rzecz dzieci niepełnosprawnych.

.

W sobotnie popołudnie w „kręceniu” kilometrów udział wziął pięcioosobowy zespół złożony z kadetów kursu służby przygotowawczej do NSR.

.

.

 


.
.
.

Tekst i foto: chor. Andrzej Kędzierski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych