BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
Tuż za podium
22.02.2019
22 lutego 2019 roku drużyna piłkarska złożona z kadry i słuchaczy Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych wzięła udział w turnieju halowej piłki nożnej zorganizowanym przez 14 WOG

Kolejny już VI Turniej w Halowej Piłce Nożnej zorganizowany przez 14 Wojskowy Oddział Gospodarczy, odbył się z okazji 74. rocznicy zakończenia walk o Poznań.

.

Zawody odbyły się w Poznaniu przy ul. Bukowskiej 34 a udział w nich wzięło 10 drużyn reprezentujących: Szkołę Podoficerska Wojsk Lądowych w Poznaniu, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu, 31 Bazę Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach, Komendę Miejską Policji w Poznaniu, Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, Orkiestrę Reprezentacyjną Sił Powietrznych w Poznaniu, 12 Brygadę Obrony Terytorialnej w Poznaniu, Wojewódzki Sztab Wojskowy w Poznaniu, reprezentację żołnierzy armii USA stacjonujących w obiekcie koszarowym przy ul. Bukowskiej oraz gospodarzy 14 Wojskowy Oddział Gospodarczy.

.

Turniej miał za zadanie wyłonić najlepsza drużynę oraz zintegrować środowiska mundurowe. W pierwszej jego fazie drużyny rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym” w dwóch pięciozespołowych grupach.

.

Po rozegraniu wszystkich meczów w swojej grupie drużyna Szkoły Podoficerskiej zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie i znalazła się w gronie czterech zespołów  walczących o podium. Niestety w dwóch ostatnich meczach fazy pucharowej piłkarze reprezentujący Szkołę ponieśli porażkę, zajmując przez to w klasyfikacji końcowej turnieju, jakże nielubiane przez sportowców 4 miejsce.

.

Zawody zakończyły się zwycięstwem drużyny piłkarskiej Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych. Drugie miejsce zajęli piłkarze Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej a trzecie  żołnierze 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został szer. Łukasz Zegner z CSWL, a najlepszym bramkarzem – Paweł Balcewski ze Szkoły Aspirantów PSP.

.

.


.
.
.

Tekst i foto: chor. Andrzej Kędzierski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych