BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
Szkolenie z narciarstwa zjazdowego
16.02.2019
W dniach 10 - 15 lutego 2019 roku w Ośrodku Szkolenia Piechoty Górskiej w m. Duszniki Zdrój żołnierze SPWLąd uczestniczyli w szkoleniu kondycyjnym z narciarstwa zjazdowego

Celem pięciodniowego szkolenia było podniesienie umiejętności narciarskich podoficerów. Żołnierze Szkoły Podoficerskiej swoją bazę noclegową mieli w Ostrej Górze, położonej w Górach Stołowych.
.
Szkolenie narciarskie prowadzone było przez plut. Pawła Bartczaka na co dzień instruktora Zespołu Wychowania Fizycznego i Sportu SPWLąd. Zajęcia realizowane były w oparciu o wojskowy stok narciarski znajdujący się w Zieleńcu.
.
Każdy dzień szkolenia rozpoczynał się rozgrzewką, po której realizowane było szkolenie specjalistyczne połączone z elementami współzawodnictwa. Zajęcia na stoku kończyły się ich podsumowaniem, wtedy też plut. Bartczak omawiał najczęstsze błędy popełniane przez szkolnych, wskazując przy tym jak należy się tych błędów wystrzegać. Po zejściu ze stoku i dotarciu do bazy noclegowej podoficerowie przystępowali do obsługi sprzętu narciarskiego.
.
Kolejne tego typu zgrupowanie narciarskie odbędzie się w przyszłym roku.
.
.

.
.
.
Tekst: chor. Andrzej Kędzierski, Foto: st.chor. sztab. Paweł Andrzejewski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych