BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
Ślubowali i otrzymali broń
06.02.2019
6 lutego 2019 roku w trakcie uroczystego apelu kadeci kursu służby przygotowawczej do NSR złożyli ślubowanie i otrzymali broń

Uroczysty apel z okazji ślubowania oraz wręczenia broni ochotnikom na kurs służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych rozpoczął się wprowadzeniem na plac apelowy kompanii honorowej Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych wraz z pocztami flagowym i sztandarowym.

.

Tuż przed pododdziałem honorowym dowodzonym przez mł. chor. Marka Jaceczko na plac apelowy wmaszerowała orkiestra złożona z kadetów kursu muzyków orkiestr wojskowych. Po chwili dowódca uroczystości st. chor. sztab. Jacek Staniszewski złożył komendantowi Szkoły Podoficerskiej Wojsk Ladowych st. chor. sztab. Pawłowi Urbańskiemu, meldunek o gotowości do apelu z okazji ślubowania kadetów służby przygotowawczej do NSR oraz wręczenia im broni.

.

Na komendę dowódcy uroczystości  z szyku pododdziałów ustawionych na placu, wystąpił poczet flagowy. Wkrótce na maszcie załopotała biało – czerwona flaga. 

.

Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego glos zabrał komendant Szkoły st. chor. sztab. Paweł Urbański. Po przemówieniu komendanta kadeci kursu służby przygotowawczej do NSR wystąpili przed front pododdziałów i złożyli uroczyste ślubowanie.

.

W tym dniu zaszczytu przyjęcia broni z rąk komendanta Szkoły dostąpili:

.

- szer. kdt Karol Fiebig,

.

- szer. kdt Bartosz Jońca,

.

- szer. kdt Mateusz Karwowski,

.

- szer. kdt Hubert Tepurski.

.

Po odśpiewaniu Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, pododdziały Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych przegrupowały się do defilady, która to zakończyła całą uroczystość.

.

Już za kilka tygodni kadeci złożą przysięgę wojskową.

.

.

 


.
.
.

Tekst i foto: chor. Andrzej Kędzierski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych