BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
Postępowania rekrutacyjne rozpoczęte!
05.02.2019
We wtorek 5 lutego 2019 roku w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych rozpoczęły się postepowania rekrutacyjne dla kandydatów na podoficerów w grupie osobowej pielęgniarstwa oraz kandydatów na podoficerów na potrzeby jednostek WOT

Do dwóch postepowań rekrutacyjnych odbywających się w tym samym czasie, przystąpiło blisko 150 kandydatów, na których czeka ogółem 65 miejsc na kursach podoficerskich w tym 50 miejsc na kursie dla kandydatów na podoficerów na potrzeby Wojsk Obrony Terytorialnej oraz 15 miejsc na kursie dla kandydatów na podoficerów w grupie osobowej pielęgniarstwa.

.

Chętni do zdobycia stopni podoficerskich we wtorkowe popołudnie zapoznani zostali z zasadami, obowiązującymi w trakcie całego postepowania rekrutacyjnego. Tuż przed godz. 16 poszczególne podkomisje egzaminacyjne sprawdziły wiedzę ogólną kandydatów oraz ich poziom znajomości języka angielskiego. W składzie podkomisji obok podoficerów Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych znaleźli się podoficerowie reprezentujący Wojska Obrony Terytorialnej.

.

Test wiedzy ogólnej miał na celu sprawdzenie wiedzy kandydata z zakresu życia społecznego, kulturalnego i politycznego. Test z języka angielskiego obejmował ocenę znajomości tego języka w zakresie materiału leksykalno-gramatycznego. Na rozwiązanie każdego z testów kandydaci na podoficerów mieli 50 minut.

.

W kolejne dni postępowania rekrutacyjnego kandydaci na podoficerów przystąpią do sprawdzianu sprawności fizycznej oraz rozmowy kwalifikacyjnej. Do tej części nie przystąpi już jednak 10 kandydatów, nie zaliczyli oni bowiem części testowej egzaminu, kończąc tym samym swoje postępowanie rekrutacyjne już na pierwszym etapie.

.

.

 


.
.
.

Tekst i foto: chor. Andrzej Kędzierski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych