BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
Przyjęcie ochotników do NSR
04.02.2019
4 lutego 2019 roku 25 ochotników zostało przyjętych na kurs służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych

Pierwsze z dwóch szkoleń dla żołnierzy służby przygotowawczej do NSR na potrzeby korpusu podoficerskiego, które realizowała będzie Szkoła Podoficerska w 2019 roku zakończy się z końcem maja tego roku.
.
W tym czasie kadeci odbywać będą szkolenie podstawowe w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu. Ten okres zakończy się egzaminem. Następnie ochotnicy przejdą szkolenie specjalistyczne w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu oraz w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu, w zależności od specjalności, w której przyjdzie im się szkolić.
.
Dla ochotników, którzy przekroczyli w poniedziałkowe przedpołudnie biuro przepustek poznańskich koszar prowadzone będzie szkolenie w specjalności dowódczej zmechanizowanej, grupie osobowej pancerno-zmechanizowanej oraz specjalności obsługa urządzeń i aparatowni transmisyjnych, grupie osobowej eksploatacji systemów łączności.
.
Po zakończeniu szkolenia specjalistycznego w centrach, kadeci odbędą tygodniowe praktyki w jednostkach wojskowych. Ich czteromiesięczne szkolenie zakończone będzie egzaminem na podoficera. Już w najbliższą środę kadeci otrzymają broń oraz złożą uroczyste ślubowanie.
.
.

.
.
.
Tekst i foto: chor. Andrzej Kędzierski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych