BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
Mikołajkowy koncert kadetów
06.12.2018
Tradycją się już stało, że w Mikołajki kadeci kursu muzyków orkiestr wojskowych Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych udają się do Centrum Zdrowia Dziecka, tak było i tym razem...

Celem corocznych wypraw muzyków są mali pacjenci z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. To dla nich kadeci przygotowują przedstawienie mikołajkowo-świąteczne, w trakcie którego dzieci obdarowywani są prezentami.

.

W tym roku oprócz Świętego Mikołaja, który już tradycyjnie jest główną postacią przedstawienia, dzieci mogły zobaczyć bohaterów znanych bajek. Na scenie pojawili się Elf, Gremlin, Koziołek Matołek, Reksio, król Julian, Smerfetka, Anna z Krainy Lodu oraz Różowa Pantera.

.

Tematem przewodnim był worek z prezentami Świętego Mikołaja oraz inne przedmioty charakterystyczne dla postaci bajkowych, które to zaginęły. Odpowiedzialnym za ich „zaginięcie” okazał się być Gremlin. 

.

Podczas przedstawienia aktorom przygrywali pozostali kadeci kursu muzyków. Materiał muzyczny utożsamiał się z postaciami bajek, które występowały w przedstawieniu.

.

Puentą przedstawienia było ukazanie magii Świąt, jako czasu wewnętrznej przemiany i wybaczenia. Głównemu sprawcy zaginięcia przedmiotów, winy zostają odpuszczone i razem z bohaterami bajek może on rozdawać prezenty pacjentom z Centrum Zdrowia Dziecka.

.

Żywiołowa reakcja dzieci, ich chęć niesienia pomocy w próbie schwytania sprawcy zaginięcia przedmiotów, świadczyć mogła o tym, że przedstawienie bardzo się podobało.

.

W drugiej części poprzedzonej wręczeniem prezentów - w ramach koncertu - dzieci, rodzice oraz opiekunowie posłuchać mogli kolęd i piosenek świątecznych w wykonaniu całego kursu muzyków orkiestr wojskowych.

.

Bajkowa opowieść oraz kolędy sprawiły, że dzieci choć na chwilę mogły oderwać się od codziennych zmartwień.

.

Koncert odbył się dzięki wielkiemu zaangażowaniu kadetów kursu muzyków orkiestr wojskowych ale także dzięki wsparciu kadry i pracowników RON Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych, Organów Przedstawicielskich Podoficerów i Szeregowych Zawodowych Wojsk Lądowych oraz Kolegium Oficerów Centrum Szkolenia Wojsk Ladowych w Poznaniu.

.

W imieniu dzieci wszystkim serdecznie dziękujemy!!!

.

.

 


.
.
.

Tekst: chor. Andrzej Kędzierski, Foto: SPWLąd


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych