BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
Podoficerowie Szkoły w NCO Academy, Hungarian Defence Forces
29.11.2018
W dniach 27-28 listopada 2018 roku delegacja żołnierzy Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych przebywała w miejscowości Szentendre w Magyar Honvédség Altiszti Akadémia

Delegacji podoficerów przewodniczył komendant Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych st. chor. sztab. Paweł Urbański. Po przybyciu na miejsce, polskich żołnierzy powitał Komendant Magyar Honvédség Altiszti Akadémia generał Tibor Bozó oraz podoficerowie Lajos Soós, Tomas Zsiros, Istfan Vincze.
.
Celem dwudniowej wizyty w węgierskiej Akademii była przede wszystkim wymiana doświadczeń w obszarze działalności szkoleniowej i edukacyjnej szkół podoficerskich wojsk lądowych. Na miejscu żołnierze SPWLąd zapoznali się ze strukturą oraz bazą szkoleniową szkoły węgierskiej. Duże zainteresowanie strony polskiej wzbudziły kursy dla starszych podoficerów dowództw (sergeant major course), które Węgrzy z powodzeniem realizują już od kilku lat.
.
Węgierscy podoficerowie pytali o doświadczenia i o problemy, z którymi borykaliśmy się przez prawie już 15 lat funkcjonowania Szkoły. Zainteresowanie Węgrów zasadami funkcjonowania największej szkoły podoficerskiej w Siłach Zbrojnych RP, wynikało z tego, że zamierzają oni stworzyć szkołę podoficerską na wzór polskich szkół podoficerskich, gdzie komendantem jest podoficer.
.
.

.
.
.
Tekst: st. chor. sztab. Artur Deneka, Foto: deleg. SPWLąd


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych