BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
,,Piknik Militarny'' w rocznicę Nocy Listopadowej
29.11.2018
29 listopada 2018 roku w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie zorganizowano ,,Piknik Militarny'', w którym uczestniczyli żołnierze Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych

Obchody Dnia Podchorążego oraz 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie poprzedzone zostały „Piknikiem Militarnym”.

.

W ramach pikniku odbył się m.in. pokaz sztuk walki, prezentacja jednostek do działań specjalnych, zaprezentowały się grypy rekonstrukcji historycznej.

.

Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych wystawiła stoisko promocyjne, na którym instruktorzy Szkoły: mł. chor. Andrzej Biedrowski, mł. chor. Łukasz Heluszka, mł. chor. Sebastian Stawowy oraz kadeci kursu muzyków udzielali informacji o Szkole, o możliwościach wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego czy też dostania sie na kurs w Szkole Podoficerskiej.

.

Na placu i boisku szkolnym zgromadzili się przedstawiciele kilkunastu różnych formacji mundurowych. Dla upamiętnienia Nocy Listopadowej po pikniku, o godz. 16 odbyło się ślubowanie klas mundurowych, połączone z odprawą wart.

.

,,Per aspera ad astra" to hasło, które znajduje się na sztandarze Zespołu Szkół im. M. Kopernika w Koninie. W rocznicę Nocy Listopadowej swoją ,,drogę do gwiazd" rozpoczęli najmłodsi uczniowie klas mundurowych konińskiego Zespołu Szkół, składając ślubowanie. Dla upamiętnienia wybuchu Powstania Listopadowego, po ślubowaniu odbyła się uroczysta Odprawa Wart,.

.

Całą uroczystość poprowadził kpt. rez. pilot Jarosław Kubacki.

.

.

 


.
.
.

Tekst: chor. Andrzej Kędzierski, mł. chor. Łukasz Heluszka Foto: kadeci SPWLąd


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych