BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
Egzaminacyjne zmagania szeregowych zawodowych
23.11.2018
W Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych zakończyło się postepowanie kwalifikacyjne na kurs podoficerski dla szeregowych zawodowych

Począwszy od poniedziałku 19 listopada 2018 roku prawie 330 żołnierzy z korpusu szeregowych zawodowych rywalizowało o miejsce na kursie podoficerskim w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych.

.

W pierwszy dzień postepowania kwalifikacyjnego kandydaci na podoficerów sprawdzeni zostali z wiedzy teoretycznej obejmującej regulaminy, szkolenie ogniowe, dyscyplinę wojskową, wiedzę o Polsce i świecie oraz język angielski. W kolejne dni szeregowi zaliczali sprawdzian ze sprawności fizycznej, weryfikujący ich siłę, szybkość oraz wytrzymałość. Postepowanie egzaminacyjne obejmowało również sprawdzenie praktycznych umiejętności kandydatów m.in. ze szkolenia ogniowego, taktycznego, regulaminów i musztry. 

.

Podsumowaniem kilkudniowych egzaminów była rozmowa kwalifikacyjna, w trakcie której  poszczególne podkomisje egzaminacyjne sprawdzały predyspozycje kandydatów do pełnienia zawodowej służby wojskowej, w korpusie podoficerów zawodowych.

.

Kilkudniowym zmaganiom bacznie przyglądał się starszy podoficer Sztabu Generalnego WP, st. chor. sztab. Sławomir Nastarowicz.

.

W piątek 23 listopada 2018 roku w trakcie zbiórki kończącej postępowanie kwalifikacyjne, komendant Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych st. chor. sztab. Paweł Urbański podsumował egzaminy oraz odczytał ich wyniki. Najlepszy z kandydatów w trakcie egzaminu zgromadził aż 296 punktów na 320 możliwych do zdobycia!

.

Kurs podoficerski, na który dostali się tylko najlepsi rozpocznie się w drugim tygodniu stycznia 2019 roku.

.

Wszystkim szeregowym, którzy zakwalifikowali się na trudne, sześciomiesięczne, podoficerskie szkolenie serdecznie gratulujemy!!!

.

.

 


.
.
.

Tekst i foto: chor. Andrzej Kędzierski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych