BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
Pierwszy wśród podoficerów z wizytą w SPWLąd
21.11.2018
21 listopada 2018 roku starszy podoficer Sztabu Generalnego WP, st. chor. sztab. Sławomir Nastarowicz spotkał się z podoficerami Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych

Starszy podoficer Sztabu Generalnego WP od kilku dni przebywa w Poznaniu w murach największej szkoły podoficerskiej w Siłach Zbrojnych RP. Jego wizyta ma związek m.in. z egzaminami wstępnymi na kurs podoficerski dla szeregowych zawodowych, które od poniedziałku odbywają się w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych.

.

W godzinach porannych tuż przed rozpoczęciem kolejnego już dnia postepowania kwalifikacyjnego na kurs, najważniejszy spośród podoficerów spotkał się z kadrą Szkoły Podoficerskiej. Na początku spotkania st. chor. sztab. Nastarowicz zapoznał zebranych z zadaniami, które realizuje na zajmowanym przez siebie stanowisku.

.

Zadaniem pierwszego wśród podoficerów jest doradzać Szefowi SG WP w sprawach dotyczących korpusu podoficerskiego m.in. w kwestiach dotyczących szkolenia podoficerów i kandydatów do tego korpusu. Starszy podoficer SG WP reprezentuje korpus podoficerski nie tylko w kraju ale również za granicą. Stanowisko starszego podoficera Sztabu Generalnego Wojska Polskiego utworzone zostało z początkiem 2018 roku.

.

W trakcie spotkania z kadrą dowódczą i instruktorską Szkoły chorąży Nastarowicz zapoznał ją z nowymi wyzwaniami czekającymi korpus podoficerski, mówił  o zmianach w ścieżce rozwoju podoficerów, nad którymi pracuje specjalnie powołany zespół.

.

Na zakończenie spotkania kadra Szkoły miała możliwość zadawania pytań starszemu podoficerowi SG WP.

.

.

 


.
.
.

Tekst i foto: chor. Andrzej Kędzierski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych