BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
Zastępca komendanta pożegnał się ze Szkołą
29.10.2018
29 października 2018 roku pożegnaliśmy st. chor. sztab. Jacka Kaźmierczaka odchodzącego do służby w innej jednostki wojskowej

Służba wojskowa żołnierza związana jest z licznymi powitaniami ale też i pożegnaniami. W poniedziałkowe przedpołudnie w Sali Tradycji w obecności sztandaru Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych, kadra, pracownicy wojska oraz zaproszeni goście pożegnali zastępcę komendanta Szkoły st. chor. sztab Jacka Kaźmierczaka, który dalszą służbę wojskową pełnił będzie w innej jednostce wojskowej. 

.

Żegnany służbę wojskową rozpoczął w 1993 roku jako kadet Szkoły Chorążych, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Po ukończeniu Szkoły Chorążych, chorąży Kaźmierczak został skierowany do 6. Brygady Kawalerii Pancernej w Stargardzie Szczecińskim. Tam zajmował kolejno stanowiska: dowódcy plutonu zmechanizowanego, szefa kompanii zmechanizowanej, chorążego ewidencyjnego, starszego szyfranta oraz podoficera specjalisty.

.

1 lutego 2005 roku, chorąży Kaźmierczak wyznaczony został na stanowisko dowódcy grupy szkoleniowej w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych. Z początkiem 2011 roku objął stanowisko kierownika Zespołu Taktyki i Rodzajów Wojsk a w październiku 2012 roku, kierownika Sekcji Szkolenia.

.

Służbę w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych st. chor. sztab. Kaźmierczak zakończył jako zastępca komendanta Szkoły. W czasie pobytu etatowego komendanta Szkoły Podoficerskiej na szkoleniu w Stanach Zjednoczonych, chorąży Kaźmierczak pełnił jego obowiązki.

.

Dalszą służbę wojskową były już zastępca komendanta Szkoły pełnił będzie na stanowisku starszego podoficera dowództwa w 12. Brygadzie Obrony Terytorialnej.

.

Życzenia wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym oraz podziękowania za wysoki poziom zaangażowania w realizację powierzonych zadań złożył Żegnanemu komendant Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych st. chor. sztab. Paweł Urbański. Do życzeń przyłączył się zastępca komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych ppłk dypl. Jarosław Muszyński. Po dokonaniu przez chorążego Kaźmierczaka wpisu do Księgi Pamiątkowej oraz odprowadzeniu sztandaru Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych, uczestnicy uroczystości ustawili się do wykonania pamiątkowego zdjęcia.

.

Po zakończonej części oficjalnej, uczestnicy pożegnania - każdy z osobna - podziękowali chorążemu Kaźmierczakowi za wspólne lata służby i pracy w Szkole. Żegnany przyjął przy tym mnóstwo życzeń i gratulacji.

.

Komendancie dziękujemy za wspólne lata służby w służbie Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych, życzymy wszelkiej pomyślności zarówno w życiu prywatnym jak i tym zawodowym, na nowym stanowisku służbowym!!!

.

.

 


.
.
.

Tekst i foto: chor. Andrzej Kędzierski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych