BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
Obóz dla uczniów klas wojskowych
12.07.2018
Od 27 czerwca do 11 lipca 2018 roku w miejscowości Pobierowo odbywał się obóz przeznaczony dla uczniów klas wojskowych

Uczestnikami dwutygodniowego obozu byli uczniowie klas wojskowych Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie. Konińscy uczniowie po zakończonej nauce nie wyjechali na wakacje, wzięli bowiem udział w zajęciach specjalistycznych, które poprowadzili dla nich instruktorzy Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych.

.

W ramach „Planu współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi” Szkoła Podoficerska w Poznaniu już od kilku lat współpracuje z konińskim  Zespołem Szkół. Szkolenie z konińskimi uczniami prowadziło trzech instruktorów Szkoły Podoficerskiej: mł. chor. Łukasz Heluszka, mł. chor. Sebastian Stawowy oraz st. sierż. Andrzej Biedrowski.

.

Całodniowe zajęcia dla konińskich uczniów obejmowały podstawowy program szkolenia szeregowych a więc m.in. musztrę, regulaminy, taktykę, terenoznawstwo, zajęcia inżynieryjno – saperskie, strzelanie z broni sportowej, walkę wręcz. Uczniowie uczyli się: prowadzić poranny rozruch fizyczny, posługiwać się mapą, kompasem, podstaw surviwalu, uczyli się ewakuować rannego z pola walki, pokonywać teren różnymi sposobami, zakładać odzież ochronną, budować szałasy i maskować. 

.

Udział  w obozie wziął kpt. rez. Jarosław Kubacki, który jest opiekunem klas mundurowych w konińskim Zespole Szkół. Uczniowie przybyli do Pobierowa razem ze swoimi opiekunami.

.

Obóz zakończył się w środę 11 lipca. Z konińskimi uczniami instruktorzy poznańskiej podoficerki spotkają się już za rok na kolejnym obozie.

.

Uczniom Kopernika gratulujemy wytrwałości i zaangażowania podczas zajęć!

.

.

 


.
.
.

Tekst: chor. Andrzej Kędzierski, Foto: uczniowie ZS w Koniniie


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych