BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
Przyjęcie ochotników do NSR
03.07.2018
3 lipca 2018 roku w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych odbyło się przyjęcie 24 ochotników na kurs służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych

Ochotnicy, którzy we wtorkowe przedpołudnie zostali przyjęci na kurs służby przygotowawczej do NSR przeszli przez poszczególne punkty ewidencyjne, zostali przebadani przez lekarza oraz umundurowani.

.

W środę w ramach godzin organizacyjnych zapoznani zostaną z kadrą kierowniczą Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych oraz uzyskają podstawowe informacje o Szkole.

.

W gronie 24 przyjętych na kurs znalazło się 7 kobiet aż 15 z nich pochwalić się może posiadaniem wyższego wykształcenia. Wśród ochotników znalazło się 14 kadetów o specjalności dowódczej zmechanizowanej, grupie osobowej pancerno-zmechanizowanej oraz 10 o specjalności ogólnej, grupie osobowej cyberbezpieczeństwa.

.

To drugie takie szkolenie, które realizowała będzie Szkoła w 2018 roku. Przez najbliższe trzy tygodnie kadeci intensywnie przygotowywać będą się do przysięgi wojskowej, która złożą już w sobotę 21 lipca 2018 roku.

.

Po okresie szkolenia podstawowego, które odbędzie się w Szkole Podoficerskiej, kadeci - w zależności od specjalności - kontynuować będą naukę w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu lub w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

.

Szkolenie zakończy się z końcem listopada 2018 roku. Jeśli ochotnicy przebrną przez wszystkie etapy szkolenia, zaliczą egzaminy po szkoleniu podstawowym i praktyki dowódcze oraz zdadzą egzaminy na podoficera, w listopadzie otrzymają świadectwa ukończenia Szkoły Podoficerskiej.

.

Powodzenia!

.

.

 


.
.
.

Tekst i foto: chor. Andrzej Kędzierski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych