BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
Żołnierze Z/O zakończyli szkolenie
22.06.2018
W Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych zakończył się kurs podoficerski dla żołnierzy z ograniczeniami

Żołnierze z ograniczeniami to żołnierze, którzy zostali ranni bądź kontuzjowani uczestnicząc w misjach poza granicami Polski lub podczas służby w kraju. Pomimo swych ran i kontuzji nadal mogą służyć Ojczyźnie.

.

Wiedzą, że nie wrócą do pełnej sprawności, jednak nie zamierzają porzucać armii. Chcą się dalej rozwijać, awansować, chcą zostać podoficerami.  Państwo polskie stworzyło im taką możliwość, od kilku bowiem lat poszkodowani żołnierze nie muszą rezygnować ze służby w Wojsku Polskim.

.

**********

.

W piątek 22 czerwca 2018 roku świadectwa ukończenia kursu podoficerskiego odebrało 5 żołnierzy z ograniczeniami.  W tym gronie znalazła się jedna kobieta. Świadectwa ukończenia kursu w zastępstwie komendanta Szkoły Podoficerskiej Wojsk Ladowych wręczał st. chor. sztab. Paweł Andrzejewski.

.

Świadectwa odebrali:

- st. szer. Dawid Babiasz

- st. szer. Ewelina Banacka

- st. szer. Zbigniew Barys

- st. szer. Marcin Przybylski

- st. szer. Rafał Sidorczuk

.

Po zakończeniu kursu podoficerskiego, żołnierze z/o wrócą do macierzystych jednostek wojskowych, gdzie obejmą stanowiska podoficerskie. Wtedy tez mianowani zostaną na pierwszy stopień podoficerski – kaprala.

.

Dziękujemy za Waszą wytrwałość i dotychczasową służbę dla Ojczyzny. Wierzymy, że będziecie dobrymi podoficerami. Powodzenia!

.

.

 


.
.
.

Tekst i foto: mł. chor. Andrzej Kędzierski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych