BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
Bohaterowie wtorkowego rozprowadzenia
13.06.2018
W każdy wtorek w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych odbywają się rozprowadzenia całego stanu osobowego Szkoły. Zbiórka w dniu 12 czerwca 2018 roku przybrała szczególny wymiar

W trakcie cotygodniowych rozprowadzeń komendant Szkoły Podoficerskiej podsumowuje ubiegły tydzień oraz omawia zadania czekające Szkołe w nadchodzacym okresie.

.

Tym razem duża część rozprowadzenia stanu osobowego Szkoły poświęcona była sukcesowi odniesionemu przez zespół biegaczy reprezentujących Szkołę Podoficerską Wojsk Ladowych. W niedzielnych zawodach rozegranych w miejscowości Oborniki siedmioosobowy TEAM złożony z kadry i słuchaczy Szkoły zwyciężył w biegu na dystansie 10 km.

.

Zawody rozgrywane były w ramach cyklu Formoza Challenge. Żołnierze SPWLąd trasę naszpikowaną przeszkodami pokonali najszybciej ze wszystkich startujących zespołów.

.

Na komendę st. chor. sztab. Jacka Staniszewskiego - prowadzącego wtorkowe rozprowadzenie - piątka z siódemki uczestników niedzielnych zawodów wystąpiła przed front pododdziałów. Pełniący obowiązki komendanta Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych st. chor. sztab. Jacek Kaźmierczak w imieniu swoim oraz całego stanu osobowego podziękował biegaczom za godne reprezentowanie Szkoły Podoficerskiej i rozsławianie Jej imienia. Nie obyło się bez symbolicznego uścisku dłoni komendanta. Dwójka biegaczy nieobecnych na rozprowadzeniu z  powodów służbowych odbierze gratulacje w innym terminie.

.

Podczas rozprowadzenia trofea zdobyte przez żołnierzy poznańskiej podoficerki wyeksponowane były przed frontem pododdziałów uczestniczących w rozprowadzeniu. Zbiórka jak co wtorek zakończyła się defiladą.

.

Życzymy sobie jak najwięcej takich sukcesów i wierzymy, że będzie ich jeszcze dużo, bowiem biegaczy tego formatu - co uczestnicy zawodów w Obornikach - w Szkole Podoficerskiej nie brakuje.

.

.

 


.
.
.


Tekst i foto: mł.chor. Andrzej Kędzierski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych