BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
Doskonalili musztrę
27.04.2018
27 kwietnia 2018 roku uczniowie klas wojskowych konińskiego Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika pod czujnym okiem instruktorów Szkoły Podoficerskiej doskonalili swoje umiejętności w mustrze

Uczniowie przygotowują się do mistrzostw klas mundurowych w musztrze. Eliminacje wojewódzkie w ramach VI Wojewódzkiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych już za niecały miesiąc odbędą się w Koninie.

.

Celem takiego przeglądu jest popularyzacja klas mundurowych jako oferty edukacyjnej szkół, integracja młodzieży, prezentacja poziomu wyszkolenia uczniów oraz kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich. Uczniowskie zespoły rywalizują w zakresie musztry indywidualnej i zespołowej zgodnej z regulaminem musztry Sił Zbrojnych RP.

.

W ramach planu współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych w Poznaniu od kilku lat współpracuje z Zespołem Szkół im. Mikołaja Kopernika.

.

27 kwietnia 2018 roku konińscy uczniowie kolejny już raz przybyli do Poznania aby doskonalić swoje umiejętności w musztrze indywidualnej i zespołowej. Szkolili się na placu, na którym prawie codziennie tajniki musztry zgłębiają słuchacze Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych. Ich ćwiczeniom bacznie przyglądali się instruktorzy Szkoły mł. chor. Marek Jaceczko oraz st. kpr. Błażej Gregor.

.

.

 


.
.

.


Tekst i foto: mł.chor. Andrzej Kędzierski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych