BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
Szeregowi rozpoczęli podoficerskie szkolenie
16.04.2018
16 kwietnia 2018 roku w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych rozpoczął się kurs podoficerski dla żołnierzy z korpusu szeregowych zawodowych

Kursantów przywitał czasowo pełniący obowiązki komendanta st. chor. sztab. Jacek Kaźmierczak. W trakcie swego wystąpienia komendant przedstawił kadrę kierowniczą Szkoły a w słowach skierowanych do blisko 180 słuchaczy życzył im zaliczenia wszystkich egzaminów i jak najszybszego awansu na stopień kaprala.

.

W pierwszym dniu swego pobytu w Szkole słuchacze odbyli szereg spotkań z kierownikami komórek organizacyjnych Szkoły oraz zapoznali się z koszarami, w których przyjdzie im przebywać pierwsze trzy miesiące swego szkolenia. Szef Sekcji Szkolenia st. chor. sztab. Paweł Andrzejewski w trakcie blisko godzinnego spotkania z szeregowymi zapoznał ich m.in. z  zasadami obowiązującymi w trakcie szkolenia oraz obowiązkami słuchacza.

.

Półroczny kurs podoficerski składał się będzie z trzech części: kształcenia ogólnego, które będzie odbywało się w poznańskiej Szkole, kształcenia specjalistycznego, które słuchacze realizować będą w centrach szkolenia oraz dwutygodniowych praktyk dowódczych w jednostkach wojskowych.

.

Wszystkim słuchaczom, życzymy jak najlepszych wyników w szkoleniu podoficerskim!

.

.


.
.

.

Tekst i foto: mł.chor. Andrzej Kędzierski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych