BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
W połowie drogi
06.04.2018
Zakończyły się egzaminy podsumowujące ogólny okres kształcenia szeregowych zawodowych

W środę i czwartek 4 i 5 kwietnia 2018 roku ponad 320 szeregowych zawodowych, uczestników kursu podoficerskiego zdawało egzaminy podsumowujące trzymiesięczny okres kształcenia ogólnego.

.

Dwudniowe egzaminy odbywały się w tym samym czasie w dwóch miejscach. W Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu do egzaminów podeszło prawie 230 kandydatów na podoficerów. Spośród nich siedmiu nie zaliczyło egzaminu i nie będą oni kontynuować kursu.

.

Prawie 100 szeregowych zawodowych po raz pierwszy zdawało egzaminy w pilotażowej Szkole Podoficerskiej Logistyki. Trzech słuchaczy szkoły pilotażowej nie podołało egzaminowi. Egzaminy przeprowadzone zostały na terenie Centrum Szkolenia Logistyki w Grupie.

.

Zarówno w Poznaniu jak i w Grupie postępowanie egzaminacyjne składało się z  części teoretycznej - testu wyboru oraz pytań otwartych, egzaminu z metodyki prowadzenia zajęć oraz egzaminu praktycznego z regulaminów i dowodzenia.

.

Od poniedziałku 9 kwietnia szeregowi zawodowi kontynuować będą podoficerską naukę w centrach szkolenia. Okres szkolenia specjalistycznego zakończą praktykami dowódczymi w jednostkach wojskowych oraz egzaminami na podoficera. Pod koniec czerwca 2018 roku szeregowi zawodowi otrzymają świadectwa ukończenia kursu, które będą przepustką do podoficerskiego awansu.

.

Powodzenia Panie i Panowie na kolejnych etapach podoficerskiego kursu!

.

.

 


.
.

.

Tekst: mł. chor. Andrzej Kędzierski; Foto: st. chor. sztab. Sławomir Kieszkowski, mł. chor. Andrzej Kędzierski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych