BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
Kandydaci na podoficerów rozpoczęli egzaminy
13.03.2018
Ponad 300 kandydatów z korpusu szeregowych zawodowych przystąpiło do egzaminów wstępnych na kurs podoficerski, który rozpocznie się w połowie kwietnia 2018 roku w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych w Poznaniu

Kandydaci na podoficerów swoje egzaminy rozpoczęli już w poniedziałkowe popołudnie 12 marca 2018 roku, przystępując do sprawdzianu wiedzy teoretycznej, obejmującej regulaminy, szkolenie ogniowe, dyscyplinę wojskową, wiedzę o Polsce i świecie oraz język angielski.

.

W kolejnych dniach szeregowi zawodowi zaliczać będą kolejne etapy egzaminów w tym sprawdzian z wychowania fizycznego, który zweryfikuje ich predyspozycje z dyscyplin siłowych, szybkościowych oraz wytrzymałościowych oraz przejdą sprawdzian umiejętności praktycznych ze szkolenia ogniowego, taktycznego, regulaminów i musztry. Ostatnim etapem postepowania egzaminacyjnego będzie rozmowa kwalifikacyjna.

.

Kilkudniowe egzaminy wyłonią 200 najlepszych kandydatów, gdyż tylu szeregowych zawodowych - kandydatów na podoficerów przyjmie Szkoła Podoficerska.

Wszyscy szeregowi zawodowi mają równe szanse ale na kurs podoficerski dostaną się tylko najlepsi!

.

.

 


.
.

.

Tekst: mł. chor. Andrzej Kędzierski; Foto: mł. chor. Andrzej Kędzierski, mł. chor. Adrian Klimas


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych