BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
W imieniu Rzeczypospolitej Polskiej wręczam Wam broń!
06.02.2018
Podczas uroczystego apelu czasowo pełniący obowiązki komendanta st. chor. sztab. Jacek Kaźmierczak wręczył broń kadetom służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych

Komendant podkreślił szczególną wagę uroczystości. W słowach skierowanych do żołnierzy powiedział „Niech ta broń, którą dzisiaj wręczam i którą będziecie posługiwać się w przyszłości służy Wam wyłącznie do utrzymania pokoju i bezpieczeństwa naszego kraju. Pamiętajcie, że broń to najważniejszy atrybut żołnierza i że symbolizuje ona wierność i  oddanie Ojczyźnie. Jednocześnie nie zapomnijcie, że Ojczyzna Wam zaufała”.

.

Symboliczne wręczenie broni odbyło się na placu apelowym w obecności pocztów flagowego i sztandarowego oraz kompani honorowej Wielkopolskiej Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych.

.

Zaszczytu przyjęcia broni z rąk komendanta Szkoły dostąpili szeregowi kadeci:

Michał Banasiak

Paweł Poziomecki

Paweł Stępniak

Bartłomiej Zubrzycki

.

Po otrzymaniu broni kadeci otrzymali od komendanta książeczki wojskowe, po czym zajęli miejsce w szyku swojego pododdziału.

Pozostałym żołnierzom służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych broń wręczy ich dowódca na zbiórce pododdziału.

.

Teraz kadeci będą intensywnie szkolić się do przysięgi wojskowej, którą złożą 9 marca 2018 roku. Uroczystość wręczenia broni zakończyło odśpiewanie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz defilada pododdziałów.

.

.

 


.
.

.

Tekst i fot. mł. chor. Andrzej Kędzierski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych