BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
Wigilia w SPWLąd
15.12.2017
Kadeci Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych im. gen. bryg. Franciszka Seweryna Włada podzielili się opłatkiem na wspólnym spotkaniu wigilijnym

Pełniący obowiązki komendanta Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych – st. chor. sztab. Jacek Kaźmierczak, sztab, członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół 14 Wielkopolskiej Dywizji Piechoty wraz z kapelanem ks. Arnoldem Zimnickim spotkali się z kadetami i słuchaczami kursów SPWLąd na tradycyjnym opłatku.

W Szkole Podoficerskiej kadeci przechodzą intensywne siedmiomiesięczne szkolenie. W nieustannym pośpiechu, jaki towarzyszy słuchaczom poznańskiej SPWLąd w trakcie całego szkolenia, znalazł się czas na wigilijne spotkanie w żołnierskim gronie.

.

Komendant Szkoły Podoficerskiej podziękował żołnierzom za dotychczasową służbę i trud jaki włożyli w dotychczasowe szkolenie. Do życzeń dołączył oraz błogosławieństwa udzielił ksiądz kapelan.

Jak przystało na kurs muzyków, nie mogło świąteczne spotkanie w Szkole Podoficerskiej Wojsk Lądowych odbyć się bez kolęd w wykonaniu kadetów.
.
.


.
.

.

Tekst i fot.: st.chor. Marcin Szubert


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych