BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
Kadeci w szpitalu
15.12.2017
Kadeci-muzycy ze Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych wystąpili dla dzieci w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu

Przedsięwzięcie słowno-muzyczne opowiadało perypetie Świętego Mikołaja w trakcie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Mikołaj rozchorował się na grypę a dzieci wraz z kadetami Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych musiały przygotować święta. Koncertem dyrygował szer. kdt Mateusz Tokarz, który koordynował także przygotowania do tego wyjątkowego występu wraz z szer.  kdt Natalią Guźlak i szer. kdt Wojciechem Hałaniem. Na Sali widowiskowej zasiadły dzieci w wieku od 2 lat do niemal 18.

.

Mimo przeciwności losu i chorób mali pacjenci jak wszystkie dzieci, nie zapomniały o uśmiechu i radości. To właśnie dla nich kadeci-muzycy poznańskiej Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych, z własnej inicjatywy przygotowali, zaaranżowali i zagrali koncert mikołajkowy zatytułowany „Ratujmy Święta”. W swoim koncercie zdołali połączyć to, co najważniejsze w magii Świąt - uśmiech dzieci i wspólne śpiewanie kolęd. Kadeci zagrali m.in. kolędy Cicha noc, Przybieżeli do Betlejem, Wśród nocnej ciszy, Do szopy hej pasterze, W żłobie leży oraz utwory świąteczne Merry Christmas Everyone, Jingle Bells Rock.

.

Przedsięwzięcie Szkoły Podoficerskiej cieszy się dużym zainteresowaniem wśród osób i instytucji chcących pomagać. Tegoroczny edycja świąteczna był szczególna. Po raz pierwszy obok kadetów-muzyków na scenie pojawili się artyści Teatru Muzycznego z Poznania. Było to możliwe dzięki dyrektorowi teatru Przemysławowi Kieliszewskiemu. Na scenie pojawiły się postaci ze znanego wszystkim dzieciom filmu „Madagaskar” lew Alex, zebra Marty, żyrafa Melman i oczywiście przebojowy król Julian i utwór Wyginam śmiało ciało.

Dzięki wizycie niezwykłych gości w mundurach dzieci zapomniały na chwilę o swoich problemach i o tym, że znajdują się w szpitalu. Pomógł w tym oczywiście Święty Mikołaj z prezentami, w rolę którego wcielił się st. sierż. Andrzej Biedrowski - na co dzień instruktor taktyki w SPWLąd.

.

Życzymy dużo zdrowia!
.
.


.
.

.

Tekst: st.chor. Marcin Szubert; Fot.: st.chor. Piotr Lubiński


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych