BIP
Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych
Aktualności
Listopadowe chwile pamięci i zadumy
31.10.2017
Na przełomie października i listopada nawiedzamy groby bliskich, przyjaciół, znajomych. Żołnierze i słuchacze Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych im. gen. bryg. Franciszka Seweryna Włada również wybrali się na groby i miejsca pamięci

Odwiedziny na cmentarzach, morze zapalonych zniczy, czas zadumy, pamięci o zmarłych i poległych. To znajomy widok przełomu października i listopada w polskiej tradycji. Żołnierze w tym czasie pamiętają szczególnie o poległych za Ojczyznę Bohaterach oraz kolegach, którzy odeszli na wieczną wartę.

W ramach akcji Żołnierska Pamięć z okazji Święta Zmarłych, żołnierze odwiedzili nekropolię na poznańskiej Cytadeli oraz cmentarz na poznańskiej Nowinie. Spoczywają tam szczątki żołnierzy poległych niemal we wszystkich konfliktach, wojnach i powstaniach jakie dotknęły Polskę, Wielkopolskę oraz Poznań w XX wieku. Słuchacze uprzątnęli groby, zapalili znicze i oddali cześć poległym bohaterom.

.

Żołnierze Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych skupiają się szczególnie na miejscach związanych z dziedzictwem tradycji Szkoły. Pamięć o Braciach w Mundurach, żołnierzach którzy odeszli na wieczną wartę wpisana jest w funkcjonowanie SPWLąd.

.

1 listopada żołnierze Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych wystawą posterunki honorowe przed Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i AK Pomnikiem Poznańskiego Czerwca 1956 roku oraz Pomnikiem Ofiar Katynia i Sybiru.


Nigdy groby żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny nie pozostaną bez opieki, troski i pamięci.

Cześć Waszej pamięci Bohaterowie i Bracia w Mundurach!!!

.
.


.
.

.

Tekst: st.chor. Marcin Szubert; Fot.:chor. Andrzej Kędzierski


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych